Wybierz język, a następnie naciśnij "Prześlij"

Image

Zamocowaæ ten problem "zabezpieczeń WEP Wifi jest używane" (TP-LINK / TL-WR740N)


Uwaga: Jeśli nie można rozwiązać ten problem, po tych instrukcji, może możemy pomóc. Uzyskać pomoc od RouterCheck wsparcia.Image


Zrozumienie problemu "zabezpieczeń WEP Wifi jest używane"

Bezpieczeństwo sieci bezprzewodowych pomaga zachować nieproszonych osób z podłączeniem do sieci. Jest on odpowiedzialny za "Hasło WiFi", że trzeba, po podłączeniu do sieci znajomych. Jakość zabezpieczeń stale się rozwija, jak inżynierowie tworzenie nowych metod. Nowsze metody te są potrzebne jak Hakerzy mają znalezienia jak włamać się do sieci, które używają niektórych starszych technologii. Tak to jest ważne, aby użyć najwyższy poziom bezpieczeństwa możliwy.

Tutaj są bieżące opcje:

 • Bez zabezpieczeń - niektórzy ludzie decydują się w ogóle uruchomić całkowicie otwarty system z nie zabezpieczeń sieci bezprzewodowej. Jest to bardzo zły pomysł.
 • WEP - starszy protokół zabezpieczeń, który jest łatwo złamane przez hakerów. Istnieją narzędzia, który pozwala komuś włamać się do sieci zabezpieczonych WEP w ciągu kilku minut. WEP jest bardzo złym wyborem, jeśli tam są lepsze alternatywy.
 • WPA - kolejny starszy protokół, który jest już uważany za bezpieczny. To jest trudniejsze niż WEP cracka, ale nie przez dużo. To też nie powinna służyć jeśli tam są lepsze alternatywy.
 • WPA2 - obecnie najlepszy wybór dla zabezpieczeń sieci bezprzewodowej. Należy upewnić się, że jesteśmy obecnie przy użyciu WPA2.

Większość nowoczesnych routerów będzie zawierać wszystkie te różne metody. Jeśli masz dużo starsze urządzenia, które obsługuje tylko mniej bezpieczne protokoły, może to być czas, aby pomyśleć o modernizacji sprzętu.

Oprócz tych metod, które zabezpiecza komunikację między Tobą a sieci jest dodatkowym argumentem przemawiającym za twój bez drutu zabezpieczenie - WPS.

WPS (lub WiFi Protected Setup) to system stosowany przez wielu producentów routerów się zadania stworzenia domu WiFi łatwiejsze. Które Routery obsługujące WPS umożliwiają urządzenia połączyć na dwa sposoby: albo przy pisz¹c na maszynie w pewien szpilka (zwykle znajdują się na naklejce na spodzie routera) lub przez naciśnięcie przycisku na routerze. Niestety hakerami można podzielić na routery gdzie WPS jest włączony, tak to powinna być wyłączona, jeśli to możliwe. Routery z WPS włączone są łatwym celem dla hakerów, nawet jeśli WPA2 jest używane.

Image


Co to jest ryzyko nie naprawienie tego problemu?

Zagrożeniem dla Ciebie problemy zabezpieczeń WiFi jest nieco różni się od zagrożeń stwarzanych przez innych usterek. Problem zabezpieczeń WiFi jest problemem bardzo zlokalizowane. Hakerzy połowie całego świata nie może skorzystać z słabe zabezpieczenia WiFi i próbują włamać się do sieci. Realnym zagrożeniem jest z sąsiadami i ludzi w swoim najbliższym sąsiedztwie próbuje włamać się do sieci.

Mieszkańców włamać się do sieci domowej stanowić zagrożenie bardzo różnych niż zrobić profesjonalne hakerów, i zrobią bardzo różne rzeczy. Hakerzy organizowane są patrząc wobec zrobić szybkie pieniądze od Ciebie przez kradzież poufnych materiałów lub zmiana konfiguracji sieci na ich korzyść, lokalnych amatorów jest patrząc pod kątem coś zupełnie innego.

Po raz pierwszy amator może być po prostu patrząc na krzywdę. Będę one włamać się do sieci dla zabawy - aby zobaczyć, jeśli są one w stanie to zrobić. Jeśli nie, to lepiej nadzieję, że to wszystko, co robią. Ludzie, którzy włamują się do cudzych sieci często nadal ich zgorszenie przez usuwanie plików lub inne problemy.

Innego rodzaju lokalnych osoba, który włamuje się do ich sąsiad sieci szuka czegoś innego. Chcą zrobić coś, co nie chcą prześledzić wstecz do siebie za pomocą połączenia z Internetem. Cokolwiek to jest, że chcą zrobić, czy to niebezpieczne, niemoralne, albo wręcz nielegalne, nie chcą być ci, którzy to jest wstecz do. Jeśli jesteś w sieci, to nie wstecz do nich - to będzie prześledzić do Ciebie.

Dokumentacja producenta

Często to jest dobry pomysł, aby przejrzeć dokumentacji routera, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać problemy. Przejdź do dostawcy obsługi strony gdzie można pobrać dokumentacji.


Jak rozwiązać problem "zabezpieczeń WEP Wifi jest używane"


Step 1: Zaloguj się do routera

Używasz przeglądarki sieci web do interakcji z routerem i rozwiązać jego problemy z konfiguracją. Jednak zanim można komunikować się z przeglądarką, należy zalogować się do niego. RouterCheck może dać ci szczegółowe instrukcje dotyczące logowanie do routera.

Step 2: Jeśli logujesz się pomyślnie, routera Strona otwiera.

Step 3: Przejdź do strony zabezpieczenia WiFi.

Chcesz znaleźć stronę, która ma ustawienia zabezpieczeń sieci bezprzewodowej. Nazwa strony mogą być podobne do:

 • Ustawienia sieci bezprzewodowej
 • Bezpieczeństwo sieci bezprzewodowych
 • Zabezpieczenia WiFi

Przejdź na tę stronę klikając elementy właściwe menu i przyciski.

Step 4: Jeśli jesteś sukces, routera WiFi z zabezpieczeniem strony otwiera.

Step 5: Zestaw zabezpieczeń sieci bezprzewodowej routera do WPA2

Poszukaj czegoś na stronie (prawdopodobnie listę rozwijaną), która pozwala wybrać, jaki rodzaj zabezpieczeń sieci bezprzewodowej, które chcesz używać. Tej listy rozwijanej może być wywołana coś takiego jak:

 • Tryb zabezpieczeń
 • Tryb szyfrowania
 • Metody uwierzytelniania
 • Bezpieczeństwo sieci bezprzewodowych

Upewnij się, że zostawisz listy rozwijanej w państwie tak, że posłuży WPA2. Wybór, który można zrobić powinien powiedzieć coś w stylu:.

 • WPA2-Indywidualne
 • WPA2-PSK

Step 6: Uruchom ponownie RouterCheck.

Teraz, że został już rozwiązany problem, uruchom RouterCheck ponownie, aby sprawdzić, że rzeczywiście ma sta³y ten problem.


RouterCheck Support | Sericon Technology Inc. © 2015-2019