Wybierz język, a następnie naciśnij "Prześlij"

Image

Zamocowaæ ten problem "Łobuz serwery DNS" (TP-LINK / TL-WR740N)


Uwaga: Jeśli nie można rozwiązać ten problem, po tych instrukcji, może możemy pomóc. Uzyskać pomoc od RouterCheck wsparcia.Image


Zrozumienie problemu "Łobuz serwery DNS"

DNS jest procesem, który zamienia adresy internetowe strony internetowej nazwy komputera, podłącz się do stron internetowych. Ten proces dzieje się za pośrednictwem serwera DNS, który działa jak automatyczny system 411 za kulisami. Rzeczy dzieją się tak szybko i bezproblemowo, może nie nawet wiesz, że pracują, ale zdrowia systemu DNS jest krytyczny wobec twój tkanina pasienie się przeżycie.

Istnieje wiele serwerów DNS działa w Internecie. Popularne z nich to Google DNS i OpenDNS, z których oba są wydajne i niezawodne. Ten, który używasz często jest skonfigurowany w routerze. Jeśli nie ustawić serwer DNS może używać w routerze, ten, którego używasz jest często świadczone dla Ciebie automatycznie przez Twojego ISP.

Gdy piraci kompromis routery, często modyfikować ustawienia DNS routera tak, że mogą kontrolować systemu DNS. To jest złe, bo one często skonfigurować router, aby użyć fałszywego serwera DNS, które kontrolują. To pozwala im do sprzeniewierzenia przeglądania, gdy im się podoba.

RouterCheck analizuje ustawienia DNS routera, aby mieć pewność, że oni nie są naruszone.

Serwery DNS, że ten router został skonfigurowany do użycia prowadzone są przez hakerów. To jest bardzo poważny problem i musi być rozpatrywane niezwłocznie. Problem był najprawdopodobniej spowodowane przez wirus komputerowy lub innego złośliwego oprogramowania, który został zaprojektowany, aby zmodyfikować ustawienia DNS na routerze. Szkodnik ten najprawdopodobniej uzyskał dostęp do routera, aby zmienić jej ustawienia, bo ten administrator hasło było zbyt proste i łatwe do odgadnięcia. Zaleca się, aby zmienić hasło administratora na coś mniej oczywiste.

Image


Co to jest ryzyko nie naprawienie tego problemu?

Za pomocą serwera DNS kontrolowane haker stawia każdego urządzenia w sieci na ryzyko. Hakerzy użyje takiego serwera do sprzeniewierzenia ruch internetowy do zasobów, które kontrolują. Zasoby te zwykle zawierają malware do dalszego infekowania urządzeń w sieci, lub do monitorowania wszystkich komunikacji do kradzieży prywatnych informacji. To jest bardzo ważne, aby rozwiązać ten problem natychmiast.

Dokumentacja producenta

Często to jest dobry pomysł, aby przejrzeć dokumentacji routera, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać problemy. Przejdź do dostawcy obsługi strony gdzie można pobrać dokumentacji.


Jak rozwiązać problem "Łobuz serwery DNS"


Step 1: Zaloguj się do routera

Używasz przeglądarki sieci web do interakcji z routerem i rozwiązać jego problemy z konfiguracją. Jednak zanim można komunikować się z przeglądarką, należy zalogować się do niego. RouterCheck może dać ci szczegółowe instrukcje dotyczące logowanie do routera.

Step 2: Jeśli logujesz się pomyślnie, routera Strona otwiera.

Step 3: Przejdź do strony ustawienia DNS.

Chcesz znaleźć stronę, która pozwala na skonfigurowanie ustawień serwera DNS. Nazwa strony mogą być podobne do:

  • Opcje internetowe
  • Opcje sieci WAN
  • Ustawienia DNS

Przejdź na tę stronę klikając elementy właściwe menu i przyciski.

Step 4: Jeśli jesteś sukces, otwiera stronę ustawienia DNS routera.

Step 5: Zaznacz nowy serwer DNS

Możliwe rozwiązania problemów związanych z DNS jest aby jawnie ustawić serwer DNS, chcesz używać w konfiguracji routera. Pierwszym krokiem do robienia, to wybrać serwer DNS, który chcesz użyć

Istnieje wiele publicznie dostępnych serwerów DNS, które mogą korzystać za darmo. Popularne opcje invlude Google DNS i OpenDNS. Alternatywnie, mówić z ISP, aby dowiedzieć się jak nowo nabytymi papierami wartoœciowymi routera do korzystania z ich serwerów DNS.

Step 6: Skonfigurować ustawienia serwera DNS

Na stronie Ustawienia serwera DNS należy znaleźć kilka pól, gdzie można wybrać serwery DNS, które chcesz użyć. Zaleca się używać co najmniej dwóch serwerów, tak, że jeśli istnieje problem, kontaktując się z pierwszym, drugi może być używane. Często te są określone jako Primary i Secondary serwerów.

Wypełnij dane, że masz o serwer DNS, który wybrałeś. To będą musiały być wykonane w postaci adresów IP, ponieważ serwer DNS będzie niezbędne do rozpoznania nazwy regularne stronie.

Step 7: Uruchom ponownie RouterCheck.

Teraz, że został już rozwiązany problem, uruchom RouterCheck ponownie, aby sprawdzić, że rzeczywiście ma sta³y ten problem.


RouterCheck Support | Sericon Technology Inc. © 2015-2019