Wybierz język, a następnie naciśnij "Prześlij"

Image

Zamocowaæ ten problem "Porty są otwarte" (TP-LINK / TL-WR740N)


Uwaga: Jeśli nie można rozwiązać ten problem, po tych instrukcji, może możemy pomóc. Uzyskać pomoc od RouterCheck wsparcia.Image


Zrozumienie problemu "Porty są otwarte"

Otwarcie portu na routerze (również o nazwie "forwarding port") oznacza, że port na urządzeniu wewnątrz sieci jest przesyłany dalej do portu na routerze. Dzięki temu komputery spoza sieci dostępu do zasobów na komputerach w sieci. Może chcesz zrobić to z następujących powodów:

  • Niektóre gry potrzeba ty wobec otworzyć pewien port, aby włączyć niektóre funkcje.
  • Urządzenie masowej może pozwalają na dostęp do plików z dowolnego miejsca po otwarciu portu.
  • Komputer w domu może administrować zdalnie, jeśli zostanie otwarty port.

Otwarcie portu na routerze jest ryzykowne. Zasoby komputera są dostępne na świecie. Tylko system zabezpieczeń działa na usługę, którą jesteś narażając jest utrzymanie złych. Zdecydowanie zaleca się że nie otwierania portów w routerze chyba naprawdę zrozumieć konsekwencje i ostrożności i poprawne.

Image


Co to jest ryzyko nie naprawienie tego problemu?

Dzięki czemu porty pozostają otwarte na routerze zaprasza kłopoty. Hakerzy mogą łatwo skanowania sieci w poszukiwaniu otwartych portów. Gdy oni znaleźć otwarte porty, starają się wykorzystać je. Pewien hacker który wchodzi z siecią przez otworzyć port można następnie uzyskać dostęp więcej zasobów w sieci.

Jeśli port jest otwarty na routerze i nie wiesz, jak to był otwarty, może masz inne problemy bezpieczeństwa sieci. Zalecenie: Zapoznać się wszystkie aspekty bezpieczeństwa wszystkich urządzeń działających w sieci domowej.

Dokumentacja producenta

Często to jest dobry pomysł, aby przejrzeć dokumentacji routera, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać problemy. Przejdź do dostawcy obsługi strony gdzie można pobrać dokumentacji.


Jak rozwiązać problem "Porty są otwarte"


Step 1: Zaloguj się do routera

Używasz przeglądarki sieci web do interakcji z routerem i rozwiązać jego problemy z konfiguracją. Jednak zanim można komunikować się z przeglądarką, należy zalogować się do niego. RouterCheck może dać ci szczegółowe instrukcje dotyczące logowanie do routera.

Step 2: Jeśli logujesz się pomyślnie, routera Strona otwiera.

Step 3: Przejdź do strony portów.

Chcesz znaleźć stronę, która umożliwia otwarcie portów na routerze. Nazwa strony mogą być podobne do:

  • Ustawienia portu
  • Zapora
  • Przekierowanie portów

Przejdź na tę stronę klikając elementy właściwe menu i przyciski.

Step 4: Jeśli jesteś sukces, otwiera strony portów routera.

Step 5: Usunąć żadnych otwartych portów.

Spójrz na listę portów, które zostały jej przekazane z urządzenia w sieci router. Lista zawiera adres IP urządzenia przekazywanie i odpowiednich portów. Sprawdź, czy ma kontroli usuwania otwartego portu. Jeśli jest, a następnie usuń go.

Step 6: Uruchom ponownie RouterCheck.

Teraz, że został już rozwiązany problem, uruchom RouterCheck ponownie, aby sprawdzić, że rzeczywiście ma sta³y ten problem.


RouterCheck Support | Sericon Technology Inc. © 2015-2019