Wybierz język, a następnie naciśnij "Prześlij"

Image

Zamocowaæ ten problem "Wyszukiwania usterki awarii" (TP-LINK / TL-WR740N)


Uwaga: Jeśli nie można rozwiązać ten problem, po tych instrukcji, może możemy pomóc. Uzyskać pomoc od RouterCheck wsparcia.Image


Zrozumienie problemu "Wyszukiwania usterki awarii"

Eksperci bezpieczeństwa komputera na świecie są stale badania konsumentów routery w poszukiwaniu potencjalnych luk w zabezpieczeniach. Kiedy oni znaleźć lukę, skontaktuj się z producentem routera i zapewnić im wystarczającą ilość informacji, tak, że można rozwiązać problem, mam nadzieję, że w następnej wersji oprogramowania routera. Uwaga: oprogramowanie, które działa na routerze jest zazwyczaj nazywany "firmware" Po trochę czasu, aby umożliwić sprzedawcy wobec utrwalić ten problem, ekspert bezpieczeństwa sprawia, że jego ustalenia publicznej do innych potencjalnych zagrożeń tam. Jest to standardowa praktyka w branży, a ludzie zgadzają się, że system działa dobrze.

Jeśli RouterCheck mówi, że to wyjrzało do góry lukę na routerze, oznacza to, że luka został znaleziony model routera w bazie danych znanych luk w zabezpieczeniach. Czy router jest w szczególności narażone na ten problem zależy od pewnych czynników: najważniejszym jest w wersji firmware. Firmware jest termin dla oprogramowania, które działa na routerze. Zanim zrobisz cokolwiek, sprawdź wersję firmware, który używasz. Zazwyczaj można to zrobić przez patrząc na strony konfiguracji routera - często wyświetlany numer wersji firmware. Następnie musisz przeczytać tekst w zabezpieczeniach RouterCheck znaleźć. Jeśli używasz oprogramowania jest nowsza niż firmware w lukę, często jesteś bezpieczny.

Image


Co to jest ryzyko nie naprawienie tego problemu?

Niestety ujawniając luki do publicznej zapewnia także alert dla hakerów, że istnieją setki tysięcy, jeśli nie miliony narażone routery tam. Może czujesz, że nawet, jeśli router ma znane luki w zabezpieczeniach, to jest w porządku bo "Jak zawsze jadą do mnie znaleźć?" Niestety znalezienie router z luki w zabezpieczeniach może jest prostsze, niż myślisz.

Jako przykład - w zimie 2014, bezpieczeństwa naukowca okazało bardzo istotny problem z wielu modeli routera który nazwał "Nieszczęściem Cookie". Media zgłaszane na ten problem i twierdził, że było ponad 12 milionów routery tam, które były susceptable problemu. Skąd wielu jak 12 milionów? Proste - pochodzi naukowca, który skanowane cały internet w poszukiwaniu routery z tym problemem i znalazł 12 milionów z nich. Jeśli naukowiec bezpieczeństwa można znaleźć wiele routerów podatne, hakerzy nie może być że daleko w tyle.

Więc, co jest realne ryzyko dla Ciebie, jeśli masz jakieś znane luki w zabezpieczeniach?. Trudno powiedzieć - faktycznie zależy od słabego. Niektóre luki są tak naprawdę zły kłopoty - inne umożliwiają przejęcie całej sieci.

Dokumentacja producenta

Często to jest dobry pomysł, aby przejrzeć dokumentacji routera, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać problemy. Przejdź do dostawcy obsługi strony gdzie można pobrać dokumentacji.


Jak rozwiązać problem "Wyszukiwania usterki awarii"


Niestety istnieje tylko jeden sposób, aby rozwiązać problem z routerem, który ma enbedded lukę w nim jest firmware. Trzeba będzie zaktualizować firmware, przy założeniu, że istnieje nowsza wersja to rozwiązuje problem.

Myśl o aktualizacji oprogramowania urządzenia brzmi bardzo zastraszenia dla wielu ludzi, ale to naprawdę nie jest konieczne. Większość sprzedawców zrobić proces dość proste, więc nie ma co bać. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Dowiedz się, jak załadować nowy firmware na routerze


RouterCheck Support | Sericon Technology Inc. © 2015-2019