Wybierz język, a następnie naciśnij "Prześlij"

Image

Zamocowaæ ten problem "Złe hasło administratora" (TP-LINK / TL-WR740N)


Uwaga: Jeśli nie można rozwiązać ten problem, po tych instrukcji, może możemy pomóc. Uzyskać pomoc od RouterCheck wsparcia.Image


Zrozumienie problemu "Złe hasło administratora"

Hasło administratora chroni routera z osobom nieupoważnionym dostęp do jej funkcji. Źle dobrane hasła ułatwia hakerów na świecie kompromisów sieci router i domu. Złamany routery wystawiać wszystkie komputery w domu do dalszych ataków, które stawia poufnych danych na ryzyko.

Niestety wielu ludzi nigdy nie zmienić ich routera domyślne hasło administratora, który sprawia, że jest to dość łatwe dla hakerów do przerwy w. Istnieją nawet strony internetowe, gdzie można wyszukać hasło domyślne dla dowolnego modelu danego routera. To dlaczego jest tak ważne, aby korzystać z silnego hasła.

Jeśli RouterCheck ustalił, że masz zły administrator hasło, to znaczy, że nie zmieniono domyślnego hasła albo wybrano bardzo wspólne hasło, które jest łatwe do odgadnięcia. W obu przypadkach zaleca się zmianę hasła natychmiast.

Image


Co to jest ryzyko nie naprawienie tego problemu?

Źle dobrane router hasło zawsze jest poważnym problemem. Wiele osób ma fałszywe poczucie bezpieczeństwa, ponieważ czują, że ich sieci macierzystej nie jest dostępna przez hakerów, przez internet. Chociaż może to być prawdą, to wcale nie oznacza że hasło administratora routera jest poza ataku.

Hakerzy wykorzystują rutynowo wirusów na komputerach w sieci domowej, aby spróbować włamać się do tego routera. Można również użyć atak CSRF (Cross-site wniosek fałszerstwo) że używa zainfekowanych stron internetowych, aby wykorzystać pewne luki routera. Najważniejsze jest to, że hasło administratora routera jest bardzo ważne i powinno nie być ustawiona wartość domyślna lub łatwo odgadnąć wartość.

Dokumentacja producenta

Często to jest dobry pomysł, aby przejrzeć dokumentacji routera, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać problemy. Przejdź do dostawcy obsługi strony gdzie można pobrać dokumentacji.


Jak rozwiązać problem "Złe hasło administratora"


Step 1: Zaloguj się do routera

Używasz przeglądarki sieci web do interakcji z routerem i rozwiązać jego problemy z konfiguracją. Jednak zanim można komunikować się z przeglądarką, należy zalogować się do niego. RouterCheck może dać ci szczegółowe instrukcje dotyczące logowanie do routera.

Step 2: Jeśli logujesz się pomyślnie, routera Strona otwiera.

Step 3: Przejdź do strony Administrator.

Znajdź strony z ustawień administratora. Nazwa strony mogą być podobne do:

  • Administratora
  • Administracja
  • Ustawienia administratora

Przejdź na tę stronę klikając elementy właściwe menu i przyciski.

Step 4: Jeśli jesteś sukces, otwiera strony Administrator routera.

Step 5: Wybierz nowe hasło.

Wybór nowego hasła jest bardzo ważnym krokiem. Strzeże ona swój router i sieci domowej przed intruzami.

Nie należy używać wspólnego hasła takie jak "hasło" lub "qwerty". Wybierz coś, co jest trochę rzadkie, jednak jeszcze niezapomniany dla Ciebie. To zależy od sieci bezpieczeństwa.

Step 6: Zmienić hasło.

Step 1: Szukać miejsca do wpisz Twoje nowe hasło - być może pole o nazwie "Nowe hasło".

Step 2: W razie potrzeby wpisz to samo hasło do innego pola o nazwie "Wpisz ponownie nowe hasło".

Step 3: Kliknij przycisk "Zastosuj".

Step 7: Pamiętaj, Twoje nowe hasło.

Kluczową częścią ustawienie hasła jest zapamiętywanie hasła. Router nie jest typowa Strona www, która będzie zresetowanie hasła dla Ciebie lub prześlemy wskazówki, jeśli je zapomnisz. Jeśli zapomnisz hasła administratora routera, tylko w ten sposób można uzyskać dostęp do routera jest zresetować router do jego domyślne ustawienia fabryczne. Pozwala to powrotem do routera, ale zastępuje wszystkie dostosowania routera (Jak Konfigurowanie zabezpieczeń WiFi). Trzeba przerobić te ustawienia.

Jeśli to konieczne, można zapisać hasło routera. Jednak:

  • Zachować to, co napisałeś w dół od od wścibskich oczu.
  • Pamiętaj, gdzie napisałeś to w dół! Spisywać coś nie pomoże, jeśli nie możesz znaleźć, gdzie możesz umieścić go.

Alternatywnie można przechowywać hasła w Menedżer haseł. pl[Not only can the password manager help you by creating the password for you, but it will securely store the password for you, and you won’t have to search for that bit of paper.] I, najprawdopodobniej, Menedżer haseł będzie rejestrować na stronie admina WiFi dla Ciebie. Jeśli bierzesz pod uwagę, przy użyciu menedżer haseł, zalecamy używanie Przyklejony Hasło.

Step 8: Uruchom ponownie RouterCheck.

Teraz, że został już rozwiązany problem, uruchom RouterCheck ponownie, aby sprawdzić, że rzeczywiście ma sta³y ten problem.


RouterCheck Support | Sericon Technology Inc. © 2015-2019